Opublikowany przez: Familiepl 2022-06-09 09:28:37
Autor zdjęcia/źródło: Photo by Jacqueline O'Gara on Unsplash
Okres wakacji to dla alergików dość trudny czas, podobnie jak wiosna, kiedy większość roślin zaczyna pylić. Wysoka temperatura, większa wilgotność powietrza – wszystko to sprawia, że w lipcu 2022 pyli wiele roślin, a niektóre z nich mają w tym czasie szczytowe okresy pylenia, jak bylica, która najintensywniej pyli pod koniec lipca 2022. Co jeszcze pyli w lipcu? Zobacz kalendarz pylenia 2022.
W lipcu możemy zaobserwować intensywne pylenie wielu roślin. W pierwszej połowie lipca 2022 pyli silnie trawa, a jej pyłki są obecne przez cały miesiąc, pod koniec stają się trochę mniej uciążliwe. Co pyli w lipcu 2022? Intensywnie pyli też w lipcu pokrzywa, lipa pospolita, komosa i babka lancetowata. W powietrzu pod koniec lipca 2022 może być też duże stężenie pyłków bylicy, które są obecne na terenie całego kraju.
Co jeszcze pyli w lipcu 2022? Kalendarz pylenia przewiduje lipcowe pylenie grzybów mikroskopowych z gatunku Cladosporium i Alternaria. Grzyby te charakteryzują się silnym działaniem alergicznym, a w wyniku dużej wilgotności i wysokiej temperatury, w lipcu 2022 pylenie i stężenie zarodników grzybów pleśniowych w atmosferze jest wyższe, niż stężenie pyłków innych roślin.
Alergicy planując wakacyjne wojaże, powinni przede wszystkim unikać miejsc i regionów, w których pylenie w lipcu 2022 jest szczególnie wysokie. Warto też mieć ze sobą zapas leków antyhistaminowych, unikać łąk i parków, w których występują alergizujące nas pyłki.
Pamiętajmy także, aby w przypadku uczulenia na pyłki zmieniać ubranie po przyjściu z domu i przemyć twarz – to pomoże nieco ograniczyć reakcję alergiczną.
Jak może się objawiać alergia na pylenie roślin w lipcu 2022? Jak co roku pyłki w powietrzu mogą powodować wystąpienie u osób uczulonych wodnistego kataru siennego, swędzenia i zaczerwienienia oczu, a także np. kaszlu i podwyższonej temperatury.
CZYTAJ TEŻ >> Łóżeczko domek - jakie wybrać do pokoju dziecka? RADZIMY
Pokaż wszystkie artykuły tego autora
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.